Jakie rodzaje mat wejściowych są najlepsze na zimę?

Sezon zimowy to szczególnie brudzący podłogi okres w roku. Wycieraczki podłogowe są praktycznie jedyną skuteczną metodą aby zmniejszyć częstotliwość wycierania podłóg z roztopionego śniegu i naniesionego piasku. Odpowiednie dobranie typu wycieraczki jest istotne ze względu na rożne właściwości materiałów użytych do produkcji poszczególnych rodzajów wycieraczek.

Zimą mamy do czynienia nie tylko ze śniegiem czy błotem pośniegowym ale też z solą i piaskiem, wysypywanym na chodniki. Dodatkowo obuwie zimowe ma głęboki bieżnik przez co zbiera duże ilości śniegu, który roztapia się dopiero po pewnym czasie, trwożąc mokre ślady daleko od wejścia. Istotna jest więc sprężystość i wysokość materiału z którego wykonana jest wycieraczka, powinien być na tyle wysoki aby zagłębiać się w bieżnik buta wymiatając przyklejony śnieg. Ważny jest też kolor wycieraczki, który pod wpływem piachu i soli nie będzie się zbytnio zmieniał i robił wrażenia brudnego. Dlatego dobrymi kolorami są brązy oraz ciemne kolory z małą domieszką jasnych włókien. Najlepiej użyć parę rodzajów materiałów aby zoptymalizować czyszczenie obuwia. Jeden będzie zbierać i wymiatał śnieg z podeszwy buta a drugi osuszał i zbierał drobinki piasku przyklejone do podeszwy. W strefie 1 oraz 2 zalecamy użycie wycieraczki szczotkowej lub/i gumowej. W strefie 3 zalecamy stosowanie mat tekstylnych z rowkami oraz sprężystymi włóknami najlepiej strefowych takich jak:

Trio – Typowo zimowa wycieraczka zaprojektowana typowo do śnieżnej pogody, składająca się z trzech rodzajów włókna.

Trio

DuoVip – Składająca się ze elastycznego rowkowanego włókna oraz sprężystej tkaniny chłonnej.

DuoVip

W miejscach gdzie ludzie zaraz po wejściu mogą się zatrzymać i dłużej postać (np. recepcja, automat z napojami), zalecamy użyć wycieraczkę tekstylną typu Aqua Stop,Slim? lubLogomata?.

Co zyskujemy przez zastosowanie odpowiednich systemów czyszczących?

Przed zastosowaniem systemów wycieczkowych (przy intensywnych opadach śniegu na dworze), przy wejściu w jednym z centrów handlowych sprzątano co 30min. Po zastosowaniu odpowiednio dobranych systemów mat, sprzątanie następowało co 1,5godziny. Częstotliwość sprzątania zmalała więc z 20 razy dziennie do około 7 razy.

3 komentarze do “Jakie rodzaje mat wejściowych są najlepsze na zimę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *