Mata antyzmęczeniowa – easyMAT

easyMAT

Pracownicy wykonujący pracę w pozycji stojącej są szczególnie narażeni na zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Często uskarżają się na uczycie ciężkich nóg, bóle kręgosłupa, bóle stóp oraz migreny. Dla dbania o komfort i tworzenie bardziej przyjaznego środowiska pracy opracowaliśmy specjalną matę ergonomiczną wykonaną z zaawansowanego elastycznego materiału.

 

Zalety easyMaT

– Mniejsze obciążenie dla stawów i kręgosłupa
– Zmniejsza narastanie zmęczenia
– Dba o dobrą postawę
– Zmniejsza możliwość powstawania żylaków
– Amortyzuje podczas chodzenia
– Redukcja drgań podłogi wywołanych przez maszyny

 

Wolniejsze narastanie zmęczenia
Wyjątkowa powierzchnia maty zmusza, do utrzymywania równowagi, przez co angażowane do pracy są partie mięśni, które normalnie nie są obciążone. Dzięki easyMAT obciążenie jest równomierne przenoszone na wszystkie partie mięśni, co powoduje wolniejsze narastanie zmęczenia.

Minimalizowanie czynników powodujących żylaki nóg
Przyczyną pojawiania się żylaków jest zbyt duże ciśnienie krwi w nogach, podczas długotrwałego stania i siedzenia. Krew spływa do nóg, zwiększając ciśnienie w żyłach, brak krążenia powoduje iż zastawki w żyłach cofają krew, przez co żyły w nogach się rozszerzają, tworząc widoczne żylaki. Przez używanie maty easyMAT mięśnie w nogach napinają się, starając utrzymać równowagę i to właśnie dzięki mikropracy mięśni, krążenie w nogach jest pobudzane, krew się nie cofa i żyły nie rozszerzają się.

easyMATa

Więcej informacji na stronie www.polmarprofil.pl/maty_stanowiskowe/ 

 

 

 

One thought on “Mata antyzmęczeniowa – easyMAT

  1. Bardzo dobre rozwiązanie a pewnie wcale nie takie drogie! Kiedyś pracowałem przy tokarce i po całym dniu stania faktycznie dokuczał zwłaszcza krzyżowy odcink kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *