Zabezpieczenie śliskich schodów przed zimą

Niezabezpieczone śliskie schody są niezwykle niebezpieczne. Szczególnie w okresie zimowym o uraz spowodowany poślizgnięciem się na schodach nie jest ciężko. Polecamy parę typów rozwiązań, które znacząco minimalizują możliwość poślizgnięcia się: antypoślizgowe maty na zewnętrzne schody oraz listy samoprzylepne.

Maty na zewnętrzne schody

Dobrze sprawdzają się przy opadach śniegu, gdyż zostały specjalnie zaprojektowane aby śnieg się wtapiał w ich strukturę i odkrywał antypoślizgowe wypustki które mają kontakt z podeszwą butów utrudniając poślizg obuwia. Do wyboru mamy trzy typy mat na schody:

Frost ? sprosta mata gumowa o stałym wymiarze, jest to niskobudżetowa konstrukcja dobrze nadająca się do miejsc gdzie nie ma zbyt dużego ruchu pieszego, np. w domach jednorodzinnych. Więcej informacji.

2      1


Arabeska ? mata zbudowana z modułów, które można ułożyć do dowolnej szerokości i długości schodów. Jest to już rozwiązanie dla miejsc gdzie odbywa się wzmożony ruch pieszy Więcej informacji.

.1    3


AluSTEP ? ekskluzywna mata aluminiowa z wkładem szczotkowym, idealne połączenie wycieraczki i maty na schody zewnętrzne. Możliwość używania w miejscach o bardzo dużym obciążeniu ruchem pieszym, w przypadku zastosowania domowego dzięki wyjątkowo solidnej konstrukcji jest wręcz możliwość wieczystego użytkowania tej maty. Więcej informacji.

3 - Kopia    2


Montaż mat odbywa się za pomocą specjalnych listew montażowych, umożliwiających podniesienie maty i wyczyszczenie brudu, który zebrał się pod matą. Listy występują w dwóch wariantach: samoprzylepnej i na kołki montażowe. Maty pełnią także funkcję wycieraczki.


Listwy samoprzylepne na schody

Tanie i szybkie rozwiązanie na śliskie powierzchnie. Dostępne w wariancie samoprzylepnym.

Na schody zewnętrzne polecamy listwy:

Rap ? szeroki i mocny profil pokryty grubą warstwą korundu, który ma bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Więcej informacji.

6


Stoper BIS ? profil o szerokości 47mm z wypustkami dodatkowo utrudniającymi poślizgnięcie. Więcej informacji.

2


Montaż

W wersjach montażowych samoprzylepnych ważne jest dobre przyklejenie listew do powierzchni dlatego powinno się pamiętać aby powierzchnia na którą kleimy była dokładnie oczyszczona z piasku, pyłu i luźnych materiałów. Musi być też odtłuszczona i sucha. Klejenie powinno odbywać się w temperaturze powyżej +7°C. W przypadku listew, które w opakowaniu są zwinięte i mogą się podwijać i utrudniać montaż (szczególnie w niskiej temperaturze) polecamy wcześniejsze rozwinięcie listwy na płaskiej powierzchni i podgrzanie jej suszarką aby naprężania materiału ustąpiły, wtedy listwa będzie prosta i nie będzie się podwijać.

5 thoughts on “Zabezpieczenie śliskich schodów przed zimą

  1. You made some decent points there. I looked on the internet for
    additional information about the issue and found most individuals will
    go along with your views on this website.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *